Web 3.0

Započeo Marko Аcović, 03.09.2008, 22:37

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

Jos se nismo uhodali propisno ni sa Web 2.0 a vec nam stize trojka. Za vise informacija na http://en.wikipedia.org/wiki/Web_3.0

Pozz  B-)

holodoc

Ovo je ono što bi se reklo "mator buzzword" :) U suštini Web 2.0 sada živi već solidan broj godina a sve ovo što je navedeno u članku je plod da ne kažem "fantaziranja" ljudi koji nisu na papir realno stavili nijedno slovce koncepta osim pukog nagađanja šta bi Web 3.0 "trebao" da sadrži. Ne kažem da ovo potencijalno jednog dana neće izrasti u nešto veliko ali treba obratiti pažnju i na to da su ovo ipak rane špekulacije ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Ali se mora priznati da ima finih zamisli :)

holodoc

Ako se dobro sećaš znaš koliko drugo je trebalo da se oformi "oficijelna neoficijelna" formulacija Web 2.0 termina. Trebale su godine nakon objavljivanja tehnologije koja i dan danas čini potporu WEb 2.0. Ako se ja pitam Web 3.0 će sa implementacijom i standardizacijom pričekati bar jedno desetak godina. A tada ćemo ako nastavimo sa ovim tempom života moliti boga da sa digitalnog rada pređemo na nešto analogno kao što je pravljenje betona  :utata:
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Licno mislim da ce taj poces ici malo brze. Nego, hteo sam da kazem da bi Web 2.0 i buduci Web 3.0 mogli da budu predmet istrazivanja u okviru CSL. Siguran sam da ima zainteresovanih studenata koji bi se upustili u ovu problematiku.

holodoc

Ja mislim da bi predmet istraživanja u CSL-u trebao prvo da bude Web 2.0 ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

U pravu si. Bolje da se ide redom :) Ako studenti savladju njega, bice to i vise nego odlicno.

holodoc

16.01.2009, 14:20 #7 Poslednja Izmena: 17.01.2009, 14:08 od holodoc
Interesantan osvrt na Web 3.0 iz vremena kada se o njemu još uvek samo šuškalo :)

http://www.alistapart.com/articles/web3point0
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php