Holotip

Započeo holodoc, 26.10.2008, 22:07

prethodna tema - sledeća tema

holodoc

26.10.2008, 22:07 Poslednja Izmena: 01.11.2008, 15:27 od holodoc
Juče sam za potrebe jednog sajta kolegi odradio neku vrstu tooltip aplikacije koja je trebala da zameni već postojeću, poprilično loše napisanu. Aplikacija je vizuelno potpuno ,,klonirana" (mislim da se zove jTip) a sve od dizajna do kodiranja u Javascriptu i PHP-u je odrađeno od nule.

Ovime sam hteo da započnem nadam se uskoro sasvim uobučajenu praksu da svako ko želi može da objavi svoje projekte za koje misli da bi bilo kome od kolega (a kada se bude dogovorilo eventualno proširenje koncepcije i ove prakse eventualno i celom svetu) mogli biti od koristi.

Generalna koncepcija bi podrazumevala kratak opis samog projekta u obliku koji će biti predstavljen na kraju ovog posta. Bitna stavka bi bila da se pre objavljivanja koda apsolutno uverite da njegovim objavljivanjem ne krište bilo kakav vid autorskog ili nekog drugog vida prava. Takođe, poželjno bi bilo da se projekti objavljuju pod GNU GPL licencom a ako to nije moguće zbog eventualnog mešanja tehnologija ili delova koda koji spadaju u komercijalne projekte onda se mogu objavljivati pod LGPL licencom. Za sve one koji žele da se osiguraju da njihov kod neće biti iskorišćen bet prethodnog kontakta autora i dobijanja dozvole pravno se mogu zaštiti nekim vidom Creative Commons licence. Bez obzira na sve navedeno zarad duha ideje slobodnog deljenja preporučuje se objavljivanje koda pod GNU GPL licencom.

Još par usputnih napomena. Kompletan moj kod je napisan na engleskom jeziku kao i svi komentari. Svestan sam da će takav pristup možda manje odgovarati onima koji ne razumeju engleski ali takođe i te osobe treba da postanu svesne da bez poznavanja engleskog jezika ne mogu da očekuju ni da se približe razvoju softvera i web aplikacija.

P.S. Tematika probnih podataka u ovoj aplikaciji vezana je za "Star Trek" što naravno nema nikakve veze sa time da sam ja ogroman obožavalac istog već sa činjenicom da mi ponestaje inspiracije kada treba da lupam  =||

Naziv: Holotip
Autor: Miša Brežanac <brezanac@gmail.com>
Kategorija: AJAX tooltip aplikacija
Korišćene tehnologije: Javascript, PHP, MySQL, XML
Opis: AJAX tooltip aplikacija koja putem AJAX-a asinhronim pozivima učitava detalje objekata pod linkovima. Podaci se prikazuju u kontejneru odmah pored samog linka.
Licenca: GNU General Public License (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

holodoc

Pa zar i ovde niko da ne primeti da fali fajl arhiva sa kodom i resursima  :o

Ok... Moja krivica... U originalnom postu pridodat kompletan kod i izvinjavamo se mnogo se izvinjavamo zbog previda... =||
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Ne vidim nigde gde ti je struktura tabele 'holodoc'.

holodoc

Citat: marko_gm  30.10.2008, 21:08
Ne vidim nigde gde ti je struktura tabele 'holodoc'.
Ups...  :blush:
Originalni post sad sadrži sve što je potrebno. SQL dump se nalazi u root folderu.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php