co.yu -> co.rs

Započeo Marko Аcović, 30.11.2008, 13:42

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

Sta se desava sa domenom sajta za racunarsku tehniku? Vidim da mahom svi su vec presli na novi domen a CSL je jos uvek na starom.

holodoc

30.11.2008, 13:55 #1 Poslednja Izmena: 30.11.2008, 13:56 od holodoc
Razočaraću te ali domen csl.tfc.kg.ac.rs funkcioniše od trenutka kada je urađen domain alias za ceo tfc.kg.ac.yu. Dakle, plan je bio bar po meni da kada proradi bilo kakav vid globalnijeg obaveštenja (osim toliko obožavanih mailing lista) da se pošalje obaveštenje da je kompletan CSL dostupan i na rs TLD-u :) Za sada i yu radi taman kolko treba :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Sad sam proverio ali csl/forum je i dalje kao yu

holodoc

Citat: marko_gm  30.11.2008, 13:57
Sad sam proverio ali csl/forum je i dalje kao yu
Postoji jedan veoma jednostavan razlog zašto je to tako :) Naime, SMF zahteva da se u njegovim podešavanjima navede puna apsolutna URL putanja do adrese na kojoj se forum nalazi. To je interna promenjljiva koja je trenutno postavljena na http://csl.tfc.kg.ac.yu. Kada korisnik pristupi forumu SMF jednostavno za sva preusmeravanja koristi tu adresu kao bazu za pravljenje svih ostalih adresa. S obzirom da bi promena ove vrednosti na http://csl.tfc.kg.ac.rs značilo da svi korisnici koji za sada imaju bookmarkovanu yu verziju ne bi mogli da pristupe forumu bez dodatnog obaveštenja a da je i dalje na snazi preusmeravane svog sadržaja sa yu TLD-a na rs ostavio sam ovu vrednost za sada na yu varijanti. Onog trenutka kada se budemo odlučili da rs bude glavni domen (ili jednostavno sačekamo kraj 2009. da yu TLD bude ukinut) taj parametar će biti promenjen ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php