Par korisnih linkova za na brzaka

Započeo holodoc, 30.12.2008, 10:25

prethodna tema - sledeća tema

holodoc

10 Advanced PHP Tips To Improve Your Programming

12 Principles For Keeping Your Code Clean

15 Useful Project Management Tools

Ne znam da li sam već spominjao ali http://www.smashingmagazine.com je po meni #1 online ezine sa sadržajem usmerenim na dizajn, fotografiju, web razvoj itd.



Pogledajte.... Nećete zažaliti ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

holodoc

Evo naleteo sam na još jedan veoma interesantan članak vezan za Copyright na webu.

Copyright Explained: I May Copy It, Right?
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Malo sam gledao ove tipove za php (poslednji da budem precizan). Nije mi jasno kako su mislili pomocu isset da proveravaju duzinu stringa kad funkcija vraca boolean. Jedino ako su hteli da ukazu da se umesto if (strlen($str) != 0) koristi if (isset($str))
Ili je mozda neka druga fora za koju ne znam :)

holodoc

Citat: marko_gm  30.12.2008, 13:07
Malo sam gledao ove tipove za php (poslednji da budem precizan). Nije mi jasno kako su mislili pomocu isset da proveravaju duzinu stringa kad funkcija vraca boolean. Jedino ako su hteli da ukazu da se umesto if (strlen($str) != 0) koristi if (isset($str))
Ili je mozda neka druga fora za koju ne znam :)
Druga je fora :)
Namera i nije da se dobije dužina stringa nego da li je string dovoljno dugačak odnosno da li ispunjava uslov minimalne dužine :)
Dakle, možeš da koristiš recimo sledeći kod da proveriš da li je neki string du\ine 10 karaktera ili duži od 10 karaktera:
<?php
if(strlen($string) > 10){
echo 
"String ima minimalno 10 karaktera!";
}
?>

a možeš i samo da proveriš da li je deseti karakter u stringu postavljen tj. nije null ;)
<?php
if(isset($string[9])){
echo 
"String ima minimalno 10 karaktera!";
}
?>
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

A moze i tako  :) ali to podrazumeva da vec znamo duzinu stringa. U svakom slucaju, dobra fora. :)

holodoc

Pa pazi.. Realno ni ja ne primenjujem ovu foru jer iskreno nije baš da ćeš primetiti toliku razliku u izvršenju :) E već sa preg i eregi funkcijama naspram str funkcija je potpuno druga priča zato ih treba izbegavati ako baš nisu potrebne ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php