FastStone Image Viewer

Započeo holodoc, 01.01.2009, 14:37

prethodna tema - sledeća tema

holodoc

01.01.2009, 14:37 Poslednja Izmena: 01.01.2009, 14:39 od holodoc
Dosadio vam je ACDSee (ni za nigde nisi) sa svojom sve većom hardverskom zahtevnošću ili jednostavno počinje da vas grize savest zbog korišćenja "pirackog" softevra a skoro da ste sigurni da tamo negde postoji neka dobra "fraj" alternativa. Postoji....

FastStone Image Viewer
Odlična zamena za ACDSee. Mnogo brži, sa fantastičnim full screen pregledom (kada povučete miša u full screenu ka bilo kojoj od ivica prozora otvaraju se prozori sa gomilom alatki i informacija), fantastičan konvertor sa relativno velikim brojem formata koje čita i u koje može da snima. Takođe, ima ogroman broj efekata za ugrađeni slide show pregled, bezmalo isto koliko i ACDSee alata za popravku slika, uklanjanje crvenih očiju, tagovanje fotografija, biblioteku fotografija itd.

Da li sam pomenuo da je besplatan? :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Nikola

Ovaj program me podseća na softver koji se dobija na pratećem disku uz Canon digitalne fotoaparate. Ima nekih sličnosti. Ipak, što se mene tiče, ACDSee će ostati neprikosnoven. Navika je čudo. Teško je to promeniti. :)
...and justice for all

Marko Аcović

Ne znam zasto ali ja taj ACDSee nikad nisam voleo. Imao sam nekad davno neke starije verzije ali kako je vremenom postao jako zahtevan, zamenio sam ga Windows-ovim Picture and Fax Viewer-om. Za sve ozbiljnije zahvate na slikama koristim Photoshop.

holodoc

Citat: Nikola  01.01.2009, 16:12
Ovaj program me podseća na softver koji se dobija na pratećem disku uz Canon digitalne fotoaparate. Ima nekih sličnosti. Ipak, što se mene tiče, ACDSee će ostati neprikosnoven. Navika je čudo. Teško je to promeniti. :)
Pa pazi... Glavni razlog zbog kojeg sam ja umesto ACDSee-ja počeo da koristim Fast Stone je taj da je ACDSee počeo užasno da opterećuje sistem, čak i u varijanti kada se instalira samo onsovni deo. Došao sam u situaciju da tražim načina da smanjim potrošnju resursa računara za program koji treba da služi za pregled slika  :boodala:

A onda sam lepo potražio po netu neku alternativu EjSiDiSiJu i naleteo na Fast Stone. Mali, brz, kompaktan i što je najvažnije sa ovom opcijom da se otvaraju dodatni prozori u full screnu. Dakle sve što mi treba na jednom jedinom mestu. Plus liči na ACDSee ;)

I najzad još jedan razlog zbog čega ga koristim jeste i taj što ipak, kao osoba koja takođe razvija softver (web doduše), volim da ukoliko mogu za svaki komercijlani program nađem alternativnu besplatnu varijantu koja zadovoljava moje prohteve  :^o Fast Stone mi je definitivno odlična zamena za Acu tako da...

No dobro kažeš... Navika je čudo... Moja prijateljska preporuka bi bila da mu ipak daš šansu ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

holodoc

Citat: marko_gm  01.01.2009, 16:17
Ne znam zasto ali ja taj ACDSee nikad nisam voleo. Imao sam nekad davno neke starije verzije ali kako je vremenom postao jako zahtevan, zamenio sam ga Windows-ovim Picture and Fax Viewer-om. Za sve ozbiljnije zahvate na slikama koristim Photoshop.
Da bila je to famozna verzija 3.1 ako se dobro sećam :D Sve posle nje je bio čist bloat. Fast Stone upravo po meni eliminiše pomenute nedostatke ACDSee-ja tako da ako koritiš Windows-ov Fax and Image Viewer toplo preporučujem da probaš ovaj program. Možda čak nećeš morati ni u Photoshop više ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Nikola

Citat: marko_gm  01.01.2009, 16:17
Ne znam zasto ali ja taj ACDSee nikad nisam voleo. Imao sam nekad davno neke starije verzije ali kako je vremenom postao jako zahtevan, zamenio sam ga Windows-ovim Picture and Fax Viewer-om. Za sve ozbiljnije zahvate na slikama koristim Photoshop.

Slažem se. Svaka ozbiljnija intervencija na slici zahteva Photoshop. ACDSee sam počeo da koristim u 98-ici. Jednostavno, tada mi je bio neophodan. XP je već imao bolje rešenje za pregled slika, ali i tu je navika ostala ista, opet ACDSee. Tako je i sada. I na Visti i na XP-u ACDSee je instaliran i koristi se isključivo za preglednje slika. Fast Stone sam instalirao, ali ruka sama leti na ikonicu "EjSiDiSi" . Nažalost. :(

Priznajem, to je očigledno. Program je hardverski prezahtevan za svoju namenu.

...and justice for all

holodoc

Koliko sam mogao da vidim dok sam na kratko imao instaliranu Vistu njen sistemski program za pregled slika i nije toliko loš ali nažalost i dalje je dalkeo od konkretnih rešenja kao što su ACDSee i Fast Stone :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Nikola

01.01.2009, 21:00 #7 Poslednja Izmena: 01.01.2009, 21:02 od Nikola
Citat: holodoc  01.01.2009, 16:48
Koliko sam mogao da vidim dok sam na kratko imao instaliranu Vistu njen sistemski program za pregled slika i nije toliko loš ali nažalost i dalje je dalkeo od konkretnih rešenja kao što su ACDSee i Fast Stone :)

Tako je. Kako to kažu studenti TI-a, baš je "fancy" (šta god im to značilo, kada je softver u pitanju). :D

Daleko je to od kvalitetnih rešenja. Možda Win7 bude poboljšan što se toga tiče.
...and justice for all

holodoc

Stara poslovica kaže.... "Ne popravljaj ako nije pokvareno..."  =P~ Sasvim sam zadovoljan XP-om tako da ne da ne razmišljam o "Sedmici" nego ne vidim ni Vistu u skorijoj (ako i bilo kakvoj) budućnosti  :>
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Siniša Ranđić

Kao pravi istraživač morao sam da instaliram FastStone i na osnovu samo par sličica koje sam pogledao pomoću njega i sitnijih modifikacija koje sam napravio mogu da se složim da je program sasvim dobar i da samo ostaje pitanje ukusa i navike da li će se ostati pri ACDSee ili preći na novi program. Složio bih se sa Mišom da treba razmišljati o optimizaciji sa aspekta angažovanja resursa, što obično ostavljamo za kasnije.

pseudobluz

Moja alternativa za bloatware zvan ACDsee je Irfan View. Ovaj programcic je star dobrih 12 godina i do danas se odrzao kao jedno najboljih freeware resenja za pregled slika. Tezi svega 1.24 MB!

http://www.irfanview.com/