Ako ste zaboravili lozinku na Windows XP

Započeo Marko Аcović, 02.01.2009, 14:41

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

Postupak je sledeci:
Otvorite Start -> Run pa ukucajte cmd.
Kad vam se otvori konzola, ukucajte sledece: net user.
Ovo ce da vam izlista sve korisnike na Windows XP platformi.
Da biste promenili lozinku, kucajte sledece: net user ime_naloga *. Kad stisnete Enter, izbacice vam: Type a password for the user:.
Kad unesete novu lozinku, pitace vas da potvrdite unos nove lozinke: Retype the password to confirm:.
Nakon ponovnog unosa, izbacice vam da je unos lozinke uspesno obavljen: The command completed successfully.
To bi bilo to :). Napomena: ova opcija koliko je dobra, toliko i nije, jer tako neko moze da postavi svoje lozinke na vasu radnu stanicu. Preporuka administratorima je da onemoguce rad preko konzole.

maxogm


Krule

U cmd moze da se promeni samo ako imam administratorska prava i kao sam vec ulogovan na njega. Ima li neka komanda iz "guest" ili nekog drugog limited acca da se promeni pw na administratorskom nalogu? Posto mi se vec jednom to desilo  :banghead:

holodoc

Citat: Krule  06.04.2011, 10:58
U cmd moze da se promeni samo ako imam administratorska prava i kao sam vec ulogovan na njega. Ima li neka komanda iz "guest" ili nekog drugog limited acca da se promeni pw na administratorskom nalogu? Posto mi se vec jednom to desilo  :banghead:
Ubedljivo najbolje rešenje je Hiren's Boot CD (http://www.hiren.info/pages/bootcd) na kojem imaš alatke specijalno za čačkanje sa lozinkama na Windows-u. Imaš čak i alatkicu za uklanjanaje šifri. Naravno postoji i zaštita protiv takvih alatki. Samo se isključi bootovanje sa CD-a i eksternih USB hard diskova u BIOS-u.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php