SVETSKI DAN MLADIH - Mladi i društvo

Započeo Siniša Ranđić, 12.08.2008, 07:50

prethodna tema - sledeća tema

Siniša Ranđić

Povodom svetskog dana mladih 12. avgust dnevni list "Politika"je  objavio zanimljiv članak pod naslovom "Dugo studiraju, teško se zapošljavaju" . Link na ovaj članak je:

http://www.politika.co.yu/rubrike/Drustvo/Dugo-studiraju-teshko-se-zaposhljavaju.sr.html

Marko Аcović

Porazavajuca statistika. Ova drzava treba dobro da se zamisli nad sudbinom mladih inace jednog dana nece imati ko ni da se zamisli...

Siniša Ranđić

Ovaj moj angažman na Forumu ima osnovni cilj da se promene sadašnji uslovi i stvari pokrenu sa mrtve tačke da bi se izbegli ili ublažili pomenuti statistički podaci. Već sam negde pisao o ovoj problematici, jer je poražavajuće da "mladi" dobijaju šansu tek posle 30 - te. Posle tih godina oni treba da pružaju drugima šansu.

Uči se kroz rad (ne kao proces doškolovavanja) već kao proces pretvaranja TEORIJSKIH u PRAKTIČNA znanja.

Zepi

Znao sam da je loša statistika ali ovoliko to ne.Od svih ne zaposlenih pola su mlađi od 30 god.

Pogotovu vezano za nauku kojom se mi bavimo u kojoj se mora biti stalno u toku sa svim dešavanjima
kako da čovek ima volje da to radi ako nema kod koga da radi.
A i na kraju kad ga neko zaposli u 30 godina nakon nekoliko godina ne rada teško da može biti toliko produktivan kao neko ko je odmax po zavrsenom skolovanju dobio šansu da radi.
Valjda će uskoro biti bolje .