Rekurzivni XML parser

Započeo Marko Аcović, 16.06.2009, 09:43

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

Nasao sam na netu zanimljiv clanak koji objasnjava kako da se napise "jednostavan" xml parser u C-u  :D
Evo linka: Recursive XML Parser in C
I posle kazu, ucimo programiranje na fakultetima  <:-P

holodoc

Znaš li kad bih pisao XML parser u C-u?  :o Nikad  :dzavo:

Verujem da je ovaj parser dosta brz ali ako za rudementarnu podršku XML-u treba biblioteka od oko 150KB neka hvala :) Doduše ovo bi moglo da ima primeni kod sistema koji moraju da obrade ogromnu količinu XML podataka ali opet sa druge strane ne znam što bi se neko zamlaćivao sa C-om kada može da napiše isto tako moćan (ako ne i moćniji) parser u Perlu koji je i dalje tata kada su u pitanju obrade stringova itd. ;) Njegov sistem regularnih izraza je toliko moćan da bi jako brzo zaboravio na ovakve tehničke "egzubacije" sa C-om :)

Mada...Priznajem...Deluje impresivno. Meni više zbog toga kako je uredno dokumentovan nego zato što sam pogledao kod :D Na kraju krajeva ovo je prava praktična primena programiranja po sistemu "learning by doing it" od koje mislim da nema bolje :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

maxogm

Citat: holodoc  16.06.2009, 12:55
Znaš li kad bih pisao XML parser u C-u?  :o Nikad  :dzavo:
Eh kad muka natera, nema biranja :)

holodoc

Citat: maxo  16.06.2009, 19:48
Citat: holodoc  16.06.2009, 12:55
Znaš li kad bih pisao XML parser u C-u?  :o Nikad  :dzavo:
Eh kad muka natera, nema biranja :)
Pa sad :D Sam si bir'o muku :D
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Muka jeste ali bar ce nesto da nauci :). A i studenti na TF bi mogli malo da se ugledaju pa da nauce nesto vise o C-u nego sto je dato u knjigama.