Koji operativni sistem koristite?

Započeo holodoc, 07.11.2010, 21:58

prethodna tema - sledeća tema

Koje operativne sisteme koristite?

Windows 7
13 (46.4%)
Windows Vista
1 (3.6%)
Windows XP
16 (57.1%)
Windows 2000
0 (0%)
Windows Me
0 (0%)
Windows NT
0 (0%)
Windows 98
0 (0%)
Windows 95
0 (0%)
Windows 3.11
0 (0%)
Neki od preostalih Windows baziranih sistema
0 (0%)
Ubuntu / Kubuntu / Xubuntu
7 (25%)
Debian
0 (0%)
(Open) SuSE
0 (0%)
Mandriva
0 (0%)
PCLinuxOS
0 (0%)
Mint
1 (3.6%)
Fedora / Red Hat / CentOS
6 (21.4%)
Slackware
2 (7.1%)
Arch
0 (0%)
Gentoo
0 (0%)
Live / mini distroi (Knoppix, DSL, Puppy, Slax...)
1 (3.6%)
Neki drugi od preostalih GNU/Linux baziranih sistema
0 (0%)
OpenBSD, NetBSD, FreeBSD...
0 (0%)
OpenSolaris
0 (0%)
MacOS X
0 (0%)
Nijedan od gore navedenih
0 (0%)

Ukupno glasova: 28

Adis A.

Na desktop računaru Windows XP (32-bit verzija). Laptop računar, takođe Windows XP (32-bit verzija).
Windows XP koristim još uvek zbog ustaljene navike rada na njemu, kao i što do sada zadovoljava sve moje potrebe za računarom.
Međutim, laptop računar mi poseduje 4GB RAM memorije i 64-bitni procesor tako da ću instalirati Windows 7 Professional (64-bit), preuzet legalno sa MSDN  :D


Krule

Izvinjavam se zbog oživljavanja teme, al' da se i ja javim  :D

Zbog cimera (kojih imam 5+4  :banghead: ) windows xp je najbolja solucija jer Dota i Counter Strike ne mogu bas lepo da rade na distribucijama LINUX-a. I na XP mi je fps 40, na ''wifi'' dostigne rekordnih 15  :mad: .
Šalu na stranu, Windows XP za sad savršeno odgovara mojim trenutnim potrebama a i mojoj(nadam se trenutnoj) konfiguraciji.  <:-P

holodoc

05.04.2011, 15:59 #17 Poslednja Izmena: 05.04.2011, 16:01 od holodoc
Citat: Krule  05.04.2011, 15:17
Izvinjavam se zbog oživljavanja teme, al' da se i ja javim  :D

Zbog cimera (kojih imam 5+4  :banghead: ) windows xp je najbolja solucija jer Dota i Counter Strike ne mogu bas lepo da rade na distribucijama LINUX-a. I na XP mi je fps 40, na ''wifi'' dostigne rekordnih 15  :mad: .
Šalu na stranu, Windows XP za sad savršeno odgovara mojim trenutnim potrebama a i mojoj(nadam se trenutnoj) konfiguraciji.  <:-P

[OFFTOPIC]Na WineHQ možeš da nađeš info kako da dodatno "tweakuješ" konfiguraciju Wine-a da potera sve to da radi kako treba. Konkretna iskustva ljudi sa emulacijom možeš naći i na http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=35054. Usput ne znam koji distro koristiš ali sa Fedorom imaš mnogo veće šanse da ti Wine emulacija radi dobro s obzirom da su mnogo počeli da mute sa Ubuntu / Kubuntu / XUbuntu / Džubuntu drajverima. Provereno.[/OFFTOPIC]

Mada opet sva ta Wine rabota spada u eksperimentisanje i generalno ako ti je bitnije da sve to radi OTB onda ti je XP verovatno bolje rešenje :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Krule

06.04.2011, 10:52 #18 Poslednja Izmena: 06.04.2011, 23:35 od Krule
Citat: holodoc  05.04.2011, 15:59
[OFFTOPIC]Na WineHQ možeš da nađeš info kako da dodatno "tweakuješ" konfiguraciju Wine-a da potera sve to da radi kako treba. Konkretna iskustva ljudi sa emulacijom možeš naći i na http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=35054. Usput ne znam koji distro koristiš ali sa Fedorom imaš mnogo veće šanse da ti Wine emulacija radi dobro s obzirom da su mnogo počeli da mute sa Ubuntu / Kubuntu / XUbuntu / Džubuntu drajverima. Provereno.[/OFFTOPIC]
Thx! karma +1  <:-P


edit: još iz predhodnog komentara pošto tek sad čitam šta sam napisao: treba da pise ''wine'' a ne ''wifi'' kao što sam napisao  :banghead:(ostalo mi uglavi od Back Track-a  :D )