Microsoft Cloud Power - na TFČ

Započeo marjan, 26.04.2011, 08:47

prethodna tema - sledeća tema

marjan

U sredu, 4. maja u 12 h u Velikom amfiteatru će se održati prezentacija Microsofta, deo turneje Cloud Power.
Agenda:
1. Zoran Subić, Microsoft: Cloud Power i Windows Azure
2. Telekom Srbija, za studente
3. Srđan Božović, MFC SpiderLab: HTML5 i IE9
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Zepi

Ovo valja da se proprati.

Bas sam sinoć na History-u gledao priču o Bilu Gejtstu i razvoju kompanije Microsoft.

Jedna od najvažnijih tema je bila pristizanje Googla na polju internet reklamiranja sa razvojem Cloud-a.

Kako kažu, izgleda da se u skorijoj budućnosti može očekivati mnogo, mnogo manji profit od prodaje operativnih sistema,
ako ga uopšte i bude bilo. Zato je sada Cloud priča najvažnija za Microsoft.

holodoc

Češ, češ... Telekom Srbija, za studente? O čemu u toj tački tačno "biva"? :I

Nego oće li bar ovoga puta biti bilo šta od ideje da neko snimi ta izlaganja i postavi na net? :D Ne mora baš stream jer cenim torrenti na faksu ne bi dozvolili glatak prenos :dzavo:

Mislim ne bi trebalo da postoje problemi pravne prirode jedino ako je to tehnički neizvodljivo (mada jedna DV kamera i stalak završavaju posao).
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

CitatTelekom Srbija, za studente? O čemu u toj tački tačno "biva"?
Biva o nekim studentskim Internet paketima. Tj. to je bilo prošli put, možda sad bude neki nov detalj.
CitatNego oće li bar ovoga puta biti bilo šta od ideje da neko snimi ta izlaganja i postavi na net? Ne mora baš stream jer cenim torrenti na faksu ne bi dozvolili glatak prenos
Imam nekakvu digitalnu kamericu, pa bih mogao taman da snimim. Ali, zašto bih to u stvari radio? Koga zanima, taj će da dođe.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

A šta da radimo mi koji nismo iz Ljubića? :blush: Doš'o bi ja al' mi istekla pilotska dozvola a komšija baš sad našao da renovira pistu na aerodromu :D

Nisam mislio da neko privatno snima događaj nego da organizacija bude u sklopu fakulteta. Neko bi sigurno voleo da pogleda o čemu se tu zapravo govorilo i usput nešto verovatno i nauči. Nemoj mi reći da se na skupu samo deli reklamni materijal i gleda na sat kad će da se podeli klopa i piće  >-)

YouTube je danas jako jeftina a korisna stvar. Snimiš video, "podigneš" na YouTube i uživaš u besplatnoj reklami :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

gagi

Slažem se sa holodoc-om. Da odvojim vreme za toliki put ne mogu, ali da pogledam snimak mogu  i baš bih voleo.  :)

marjan

E pa ako vas stvaaarno zanima, onda OK, što da ne.  :)

CitatNisam mislio da neko privatno snima događaj nego da organizacija bude u sklopu fakulteta.
Pa, pošto su nam kamermani na odmoru, moraće neko da se "privatno" pri'vati snimanja, šta da se radi.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

Evo i ja da se pridruzim ideji da se snimi predavanje posto necu biti u mogucnosti da dodjem licno.

3:1 Marjane, nadglasan si ubedljivo  :D

marjan

Ček, ček, imam ovde neki' 50-ak studenata koji nisu baš za snimanje (imaju tremu od kamere), sad ću da ih "podsetim" da se registruju ovde...
A možda bi i 5 bilo dovoljno  :dzavo:

Ma kažem vam ja, ako je i tri, nije problem, samo mi je mala memorijska kartica, moraće da ide u slabijoj rezoluciji.  :)
Ne očekujte nešto spektakularno, to su više uvodne informacije za ljude koji ponešto možda znaju o tome ili čak ništa. Vi svakako imate motiv i resurse da sami dobijete informacije, ovo je više "revijalnog" karaktera.
Nego, da ne obećavam puno, ali trebalo bi...
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

Bilo bi dobro kad bi se fakultet malo organizovao po tom pitanju i obezbedio opremu za snimanje. Marjane, sta mislis da li je izvodljivo? Nakon toga, snimak bi mogao da se okaci na zvanicni sajt fakulteta. Nije lose kao reklama :)

marjan

Naravno da u principu to nije loše, teoretski je izvodljivo, ali je u zbiru mnogo jednostavnije da kako-tako lično uhvatim neki snimak, nego da ulazim u razne procedure.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

27.04.2011, 16:16 #11 Poslednja Izmena: 27.04.2011, 16:18 od holodoc
Citat: marjan  27.04.2011, 13:09
Ček, ček, imam ovde neki' 50-ak studenata koji nisu baš za snimanje (imaju tremu od kamere), sad ću da ih "podsetim" da se registruju ovde...
A možda bi i 5 bilo dovoljno  :dzavo:

Ih pa to je najmanji problem :) Stativ sa postavi u onom prolazu posle trećeg reda a kamera fokusira na govornicu ili centralni deo gde će se držati izlaganje pa ko neće da "izađe na televizor" može da se skloni iza kamere u neki od "zadnjih" redova :)>-

Bilo kako bilo ako je sadržaj samo revijalnog (čitaj "reda radi") karaktera onda verovatno i nema nečega što bi vredelo zabeležiti kamerom i komplikovati stvari :(

Citat: marjan  27.04.2011, 13:09A možda bi i 5 bilo dovoljno

And then god invented "banjovanje" :whistle2:  :dzavo:
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

27.04.2011, 16:42 #12 Poslednja Izmena: 27.04.2011, 16:48 od marjan
E pa dobro, jesam obavestio ljude - jesam.
Hoću l' snimati - verovatno.
Ključ u bravu, nema šta.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

Sad videh na sajtu TFC da je odrzana prezentacija Microsofta, deo turneje Cloud Power. Interesuje me da li je neko snimio predavanje za nas koji nismo mogli da prisustvujemo? Takodje, voleo bih da cujem impresije onih koji su bili.

holodoc

14.05.2011, 15:31 #14 Poslednja Izmena: 14.05.2011, 15:37 od holodoc
Citat: marko_gm  14.05.2011, 11:51
Sad videh na sajtu TFC da je odrzana prezentacija Microsofta, deo turneje Cloud Power. Interesuje me da li je neko snimio predavanje za nas koji nismo mogli da prisustvujemo? Takodje, voleo bih da cujem impresije onih koji su bili.

Pošto je tema zaključana teško da će bilo ko biti u mogućnosti da komentariše tako da sam je upravo otključao. Nadam se da se Marjan ne ljuti :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php