Fedora 15

Započeo maxogm, 24.05.2011, 18:05

prethodna tema - sledeća tema

maxogm

Fedora 15 final release.

Ko zeli moze da proba novi gnome 3 kao i gomulu stvari koje donosi Fedora.

Download Page - http://fedoraproject.org/en/get-fedora

holodoc

Hm... Meni se nešto čini da sam baš juče gledao i da je ostalo još tri dana do puštanja u divljinu.

Će pustimo da se skida :) Samo da vidimo da li ću baš odmah da je probam jer čekam da se prvo pojave Catalyst drajveri u rpmfusionu.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

maxogm

Jednostavniji nacin da instalirate neke potrebne programe:
http://www.dnmouse.org/autoten/fedoraplus-autoten.html

maxogm

25.05.2011, 19:34 #3 Poslednja Izmena: 25.05.2011, 19:36 od maxogm
Posto su u default podesavanjima za fedoru 15 izbaceni dugmici: minimize i maximaze... Kome su zaista potrebni moze ih vratiti na sledeci nacin:

1. Instalirati program gconf-editor ukoliko ga nemate:

yum install gconf-editor


2. Pokrenuti gconf-editor
3. U stablu na levoj strani otici na: /desktop/gnome/shell/windows
    Na desnoj strani za vrednost: button_layout napisati: ":minimize.maximize,close" - Pogledati sliku koja je nakacena uz post.

4. Restartovati X server, najlaksi nacin je da se izlogujete i ulogujete ponovo u graficko okruzenje.

holodoc

26.05.2011, 11:50 #4 Poslednja Izmena: 26.05.2011, 11:56 od holodoc
Moram da kažem da sam potpuno razočaran novom Fedorom.

Juče sam je instalirao a evo već posle manje od 24h potpuno je neupotrebljiva :(

Prvo, vlasnički ATi drajveri ne funkcionišu kako treba pa se svuda vide razni glitchevi u novom GNOME-u. Zatim, svaki put kad se izlogujem iz GNOME-a i ponovo logujem ceo sistem se zamrzne a opcija za Reboot je potpuno uklonjena (bar kod mene) pa moram stalno da se prvo izlogujem pa da iz login menija izaberem reboot.

GNOME 3 je nažalost ostao onakav kakav je. Uz sav trud koji sam uložio u njegovo istraživanje ne mogu da se otrgnem utisku da su od potpuno funkcionalnog sistema napravili bojanku za tablet uređaje. Najviše mi smetaju činjenice da su bukvalno za svaku akciju povećali broj neophodnih klikova mišem (i neophodnu kilometražu) i što su u potpunosti izbacili administrativni meni pa sad moram da pogađam kako se koja opcija zvala pre toga u GNOME-u Admin meniju :(

Onaj gesture prelaska miša u gornji levi ugao je možda jedina stvar koja mi se zaista sviđa jer sam je poprilično koristio i u dvojci u okviru Desktop effects-a ali zato mi se ono napakivanje svega i svačega u Applications odeljku za All options ne sviđa ni najmanje. Jedino što možda bude u stanju da ispravi situaciju jeste GNOME 3 fallback ali njega nisam uspeo da instaliram jer eto od jutros nemam uopšte mogućnost izlaska na net iz Fedore :(

Generalno cela distribucija je užasno nestabilna što može da se vidi i na primeru KDE-a koji takođe nije pošteđen. Recimo login zvuk se sada čuje nekih dobrih 30 sekudni po učitavnaju i što je najgore sve dok se zvuk ne čuje operativni sistem je maltene ukočen (a onda kad se otkoči počinje haos praćenja svega od akcija korisnika koje su u međuvremnu baferovane :D)

Iskreno počinjem ozbiljno da se razmišljam o prelasku na KDE ali ne mogu nikako da se nateram da sa onog predivnog spartanskog okruženja zvanog GNOME 2 pređem na podgojeno ružnjikavo svinjče koje niko na pijaci neće da kupi zato što uz njega morate da kupite i tonu stočne hrane koju prodavac takođe prodaje :)

Videćemo... U ovakvom stanju u kakvom je sada za mene bar Fedora 15 je potpuno neupotrebljiva :(
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

maxogm

26.05.2011, 18:17 #5 Poslednja Izmena: 26.05.2011, 18:30 od maxogm
Slicna situacija posle skoro 2 dana rada i kod mene :(
Mada ukoliko koristite samo tastaturu u Gnome 3 definitivno brze mozete pronaci neki program nego u Gnome 2(ovo je koliko sam video jedina prednost trojke :()

Citat: holodoc  26.05.2011, 11:50
a opcija za Reboot je potpuno uklonjena (bar kod mene) pa moram stalno da se prvo izlogujem pa da iz login menija izaberem reboot.

Samo pritisnes Alt, umesto Suspend dugmeta pojavice se Power off... posle kad kliknes na power off ima dugme reboot :)

marjan

LOL
Kakva UI (da ne kažem HCI) avangarda :D
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

Probao ponovo instalaciju od nule i sve do trenutka kad sam rešio da dam još jednu šansu drajverima za grafičku radilo je sve normalno. Odmah nakon reboota po instalaciji drajvera Fedora ne može više ni da se podigne. Bataljujem rabotu. U ovakvom stanju u kakvom je kombinacija drajveri + GNOME 3 Fedora 15 je potpuno neupotrebljiva.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php