Da mi je neko pricao...

Započeo maxogm, 20.02.2010, 17:46

prethodna tema - sledeća tema

maxogm

Kupim ja jedan eksterni hard od 320GB. Moja particija na laptop-u je oko 70GB... krenem ja tako da radim backup...
I kad sam prekopirao jedno 70%, javi mi disk is full :(

Ne rekoh prvo sto sam uradio je formatiranje hard-a.

Obrisem ja sve sa hard-a, i jedan dir od otprilike 3GB prekopiram na hard... kad ono tamo zauzima 9GB :(


holodoc

Pa da ti nije particija 9GB a ostatak prostora neparticionisan?  :^o Da pogledašmalo ispod haube sa PartedMagic ili nešto slično?
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Moguće da je problem u ovim "sparse" fajlovima: http://en.wikipedia.org/wiki/Sparse_file Ne zauzimajmu prostor na starom disku, a "raširi" ih pri kopiranju.
Trebalo bi da iz nekog Live Linuksa odradi bez problema. Naravno, ako je na eksternom disku FS FAT32, staju samo fajlovi < 4 GB.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Raduljko

Možda ima neke veze sa tim tvojim nickom koji tako ponosito nosiš ;;) Znaš kako kažu... "Ko drugome jamu kopa verovatno je fizički radnik"  :dzavo:
Raduljko APEX, build 0.76b

maxogm

27.02.2010, 09:55 #4 Poslednja Izmena: 27.02.2010, 09:58 od rm -fr /
Nemoj da se krijes iza Raduljka :)

Problem je inace u koriscenju one Microsoftove zezalice exFat, kad sam presao na NTFS nije vise bilo problema.
Presao bih ja i na FAT32 da je hteo da se formatira fard. :(
Ali posto Linux vec odavno radi OK sa NTFS-om neka ga sad.

holodoc

Citat: rm -fr /  27.02.2010, 09:55Nemoj da se krijes iza Raduljka :)
Veruješ li mi da nisam ni primetio sa kog naloga je postovano  :blush: Inače za one koji ne znaju Raduljko je naš test nalog koji koristimo kada želimo da se iživlj...ovaj da testiramo neke nove funkcionalnosti na regularim korisnicima :)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php