TFTN Čačak

Započeo marjan, 29.03.2012, 09:57

prethodna tema - sledeća tema

Šta mislite o novom nazivu fakulteta?

Nikako! TF je TF
Ako stvarno ima neke koristi od toga, što da ne
Zovi me i lonče, al' me nemoj razbiti!
Sviđa mi se naziv FTN, nekako je .. kako bi mlađi rekli.. "kulji"
I bilo je vreme da se menja nešto...

marjan

29.03.2012, 09:57 Poslednja Izmena: 20.12.2012, 13:09 od marjan
Vidim da još niko ne piše o tome.
Elem, postoji inicijativa da se Tehnički fakultet Čačak preimenuje u Fakkultet tehničkkih nauka Čačak.
Kao razlozi se navode veće mogućnosti koje takav naziv donosi i sl.

Lično mi se više dopada Tehnički fakultet.

Tek, postavio sam i malu anketu...
Izvol'te
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

vukasheen

Koje su prednosti ? Ne postoji bolji način da se istakne naučno delovanje  :o

Marko Аcović

29.03.2012, 14:31 #2 Poslednja Izmena: 29.03.2012, 14:35 od marko_gm
Voleo bih da vidim razloge zbog kojih bi se menjalo ime fakulteta. Imam osecaj da se iza toga krije nesto drugo.
Ako vec nesto treba da se menja na TFC, onda treba krenuti od ljudi koji su zaposleni na istom. Ovde pre svega mislim na rukovodstvo.
Treba videti sta je ucinjeno za vreme njihovog mandata, gde je fakultet bio i gde se trenutno nalazi. Ima li perspektivu i sl....

st.iv

29.03.2012, 14:53 #3 Poslednja Izmena: 29.03.2012, 15:12 od st.iv
U modernoj Srbiji, promena imena pravnog subjekta podrazumeve i neke druge propratne radnje...tako da verujte mi na rec, sigurno nije zato sto, kao sto ovde u anketi kazete, kulje(nisam siguran ni da je sama rec ispravna, mislim da bi trebalo da bude kulije) zvuci.

holodoc

29.03.2012, 15:00 #4 Poslednja Izmena: 29.03.2012, 15:02 od holodoc
TF LOL ROFLMAO FTN BRB AFK LFGM... U čemu je razlika? :I
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Najbolje da stavimo cirkus ionako nema razlike.

marjan

Citatsigurno nije zato sto, kao sto ovde u anketi kazete, kulje(nisam siguran ni da je sama rec ispravna, mislim da bi trebalo da bude kulije) zvuci.
Iako je tema relativno ozbiljna, anketa je sastavljena u šaljivom maniru (otud i "sleng" u Vukajlijinom stilu) i ne pokušava da da odgovore na to zašto se menja naziv, već kako se na eventualnu promenu reaguje.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

gagi

Bilo je vreme da se sprovedu reforme, ali moram priznati da nisam bas ocekivao ovako radikalne promene i zaista sam impresioniran merama kojima su rukovodeci organi resili da rese sve goruce probleme na fakultetu.  :bravo: Glupost je neunistiva!

Adis A.

CitatBilo je vreme da se sprovedu reforme, ali moram priznati da nisam bas ocekivao ovako radikalne promene i zaista sam impresioniran merama kojima su rukovodeci organi resili da rese sve goruce probleme na fakultetu.  Glupost je neunistiva!

Potpisujem!

marjan

Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

15.10.2012, 15:25 #10 Poslednja Izmena: 15.10.2012, 15:27 od marko_gm
I tako...slazem se. :( Nije naveden ni jedan sustinski razlog zbog koga bi se izvrsila promena naziva fakulteta. Postoji mnogo drugih stvari koje bi trebalo promeniti na fakultetu pre nego samo ime. Bitno je promeniti sustinu, tj. poboljsati kvalitet rada na fakultetu, podici nivo nastavno-naucnog rada na visi nivo, ostvariti vecu saradnju sa privredom i sl. Iza ovoga se krije jos nesto. Ovako deluje mnogo naivno a nije sigurno.

maddog

I sta sad ovo znaci? Da li moraju diplome da se menjaju?
Mislim, kod nas se svaki cas menjaju registarske tablice, i licne karte, pa me ne bi cudilo da mora i diploma...

holodoc

Citat: maddog  16.10.2012, 16:15I sta sad ovo znaci? Da li moraju diplome da se menjaju?
Ma jok uzmeš samo crni marker i precrtaš ono "Tehnički fakultet Čačak" pa iznad napišeš novo ime.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Mislim da ne mora nista da se menja. Ova odluka se ne primenjuje retroatkivno.

maddog

Citat: holodoc  16.10.2012, 16:22
Ma jok uzmeš samo crni marker i precrtaš ono "Tehnički fakultet Čačak" pa iznad napišeš novo ime.

Nema potrebe za sarkazmom, i sam sam napisao sta sve ne bi trebalo da se desava, pa se opet desava, eto, ni PDV od 20% na el. energiju ne bi trebalo da se obracunava retroktivno, pa se natezu oko toga vec duze vreme.

Elem, imam sledecu situaciju, diplomirao sam u julu, a zvanicna dodela diploma tek predstoji, ima li neko ideju da li ce i meni biti nov naziv, ili moram da cekam pa da vidim...