Web servisi u .NET-u

Započeo joni50para, 07.10.2013, 08:38

prethodna tema - sledeća tema

joni50para

Zdravo zivo, malo sam pretrazivao forum i nisam uspeo da naidjem na temu web servica (mozda samo nisam trazio na dobrom mestu)

Treba da odradim Email web servis, mislio sam da koristim SOAP (zbog raznih preporuka) da li neko ima mozda neki predlog ili dobar tutorijal kako bi moglo da se tako nesto odradi.
Takodje razmisljao sam da sva podesavanja, vezana sa SmtpClient koji bi slao e-mailove, stavim u XML fajl i iz njega to iscitavam, tako da bi onda taj servis ostao netaknut ukoliko je potrebno nesto menjati.

Unapred hvala
Nikola

Marko Аcović


joni50para

Hvala Marko na odgovoru, ovako sam nesto i uradio.
Prvo sam se igrao sa Hello World-om preko web servisa (ipak se od toga pocinje) :) , posle sam ubacio i deo koji radi sa slanjem email poruka.
Veoma je bitno dobro podesiti smtpclient podesavanja. - veoma interesantna stvar :)


joni50para

Na sledecem linku je dat najjednostavniji primer slanja email-a

http://www.codeproject.com/Articles/38750/A-Simple-But-Effective-Way-to-Send-an-Email-using

kad se iskombinuje sa servisom ,radi veoma pristojno :)

joni50para

Dok sam radio sa servisima naisao sam na jedan zgodan nacin za rad sa njima, na sledecem linku se moze naci nacin kako da se Servisi koji su hostovani na IIS-u pokrecu i gase iz same aplikacije.

http://stackoverflow.com/questions/4958799/stop-start-an-website-in-iis-6-0-and-7-0-programatically-using-msbuild

Jedna bitna stvar je da je potrebno da se u samoj aplikaciji ubaci referenca Microsoft.Web.Administration, medjutim, ja sam prekopirao taj dll iz C:\Windows\System32\inetsrv i ubacio ga uz svoj projekat tako da je uvek prisutan.  Mozda moze biti korisno :)

joni50para

Naisao sam na jedan "mali problem". Javila mi se potreba da mi servis bude aktivan pri pokretanju njegove aplikacije na IIS-u, ne kroz neki win ili console app.
Da li postoji neki nacin da se servis sam aktivira cim se aktivira na IIS-u? nije mi potreban klasican nacin aktiviranja sa kreiranjem klijenta....

Marko Аcović