REGULACIJA RADA TA PECI POMOCU ANDROID APLIKACIJE

Započeo Marko Аcović, 25.01.2017, 02:16

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

25.01.2017, 02:16 Poslednja Izmena: 25.01.2017, 02:18 od Marko Аcović
Ako nekog zanima da radi neki konkretan projekat, evo jednog. Napravio sam skicu za upravljanje radom TA peci preko Android telefona (vidi sliku). Sistem bi trebalo da funkcionise na sledeci nacin:

1. Na pocetku se podigne R-PI server koja periodicno proziva uController 1 na koji je nakacen temperaturni senzor i koji daje temperaturu objekta, salje informaciju R-PI i smesta je u njegovu internu bazu
2. Kad korisnik pokrene Android aplikaciju, aplikacija salje HTTPS zahtev R-PI serveru (autentifikacija moze i drukcije da se implementira) gde cita trenutnu temperaturu iz R-PI baze. Ovo bi trebalo da bude zaseban thread koji bi periodicno citao bazu iz R-PI tj temperaturu.
3. Korisnik pomeranjem klizaca zadaje zeljenu temperaturu koja se HTTPS zahtevom salje R-PI serveru
4. R-PI server cita komandu i proziva odgovarajuci uController zadajuci mu komandu.
5. uController 0 cita komandu od R-PI servera i salje signal Aktuatoru koji dalje deluje na TA pec
6. Kad se dostigne zeljena temperatura, R-PI server salje komandu uControlleru 0 da zaustavi aktuator
Istovremeno se ta informacija salje nazad Android aplikaciji (nije ucrtano na ekranu Android uredjaja)

Mislim da bi to bilo to. Potrebna znanja:
* Android OS
* Java
* Raspberry-PI
* Python
* MySQL ili neka druga baza
* HTTP/HTTPS protokol
* WiFi protokol
* C ili C++
* ESP8266 uController
* Json
*
Verovatno sam nesto izostavio ali mislim da nije lose kao polazna osnova. Ovo se svakako moze doradjivati i prosirivati. Ako ima zainteresovanih, moze da se oformi grupa od tri do pet ljudi najvise koji bi radili projekat. Naravno, uz projekat obavezna je i izrada dokumentacje. Takodje, pozeljno je kod drzati pod kontrolom (SVN ili neki drugi sistem). Preporucujem da se projekat razdvoji u faze i da se radi jedna po jedna.