Preporuka tehnologije za izradu dektop aplikacije

Započeo pesovic, 14.11.2010, 12:38

prethodna tema - sledeća tema

Marko Аcović

Ja ovde na vidim link ka pomenutoj knjizi. Am I missing something? :)

Siniša Ranđić


Marko Аcović

Nasao sam je u medjuvremenu. U svakom slucaju, hvala.

marjan

CitatAm I missing something?
Mislim, nije sad to ni bitno za ovu priliku, ali nadam se da si se registrovao na gigapediji. To je možda i najbogatija riznica knjiga u pdf/chm/djvu formatu.  :klanja:
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

Ja gledah sinoc da se registrujem ali mi je izbacivalo da su ukinuli tu opciju.

Nikola

The windows serial port programming handbook je odlična knjiga.   :klanja:

Na www.gigapedia.com ne mogu da mogu da se registrujem. Probao sam, ali piše registration is disabled. Na sajtu jeste dostupan veliki broj knjiga, ali nemoguće ih je pretraživati automatski, već samo manuelno, što je vrlo zamorno i može trajati u nedogled. Verovatno bi registracija omogućila pretagu po nazivu, ali ona nažalost nije moguća u ovom tenutku.
...and justice for all

maxogm

17.11.2010, 19:06 #21 Poslednja Izmena: 17.11.2010, 19:10 od rm -fr /
"Svaki ciga svoga konja hvali"

E pa onda i ja da predlozim Javu :)
Ne vezano dal je desktop ili web aplikacija zasto se vezivati za neku bazu podataka? Danas je veoma lako napraviti nesto sto moze da radi sa vecinom poznatih baza(barem u Javi), pa nek se onaj koji koristi aplikaciju odluci koju ce bazu koristiti.
Takodje ovo je relativno lako napraviti tako da mozda treba tu jos dodati nekih stvari, sto da ne bude i desktop i web aplikacija.
Npr pozadinske servise napravis u Javi, Gui aplikaciju u C# a web u Flex-u :dzavo: i onako im je sintaksa skoro ista

Kad bih morao da stavim neku bazu za Desktop aplikaciju to bi bila neka od sledecih: Apache Derby, HSQLDB ili SQLite

holodoc

Da ali taj tvoj konj ima i migavce i brisače a čoveku treba makar nešto što će da upali i na guranje  :D
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php