Ubuntu Unity

Započeo maxogm, 26.04.2011, 20:22

prethodna tema - sledeća tema

maxogm

Sta mislite o tome sto ce u novoj verziji Ubuntu-a kao default desktop environment biti Unity, istina gnome 2 nece biti izostavljen samo ce po default-u biti odabran Unity. Sa druge strane Fedora izlazi za mesec dana ali sa gnome-om 3.

holodoc

Ma i GNOME 3 su nepotrebno ispreskakali nekim glupostima ali opet ovo Ubuntu čudo zvano Unity je apsolutni šampion idiotizma.

Probao kako to funkcioniše i odmah u startu zaključio da je em teško za prilagođavanje em maltene neupotrebljivo. Mislim u startu se stiče utisak kao da je namerno ciljano na prenosne uređaje sa touchped tehnologijom (bukvalno kao da gledam u repliku neke Android aplikacije).

Sreća moja pa ne mirišem Ubuntu a jedino mi ostaje da se nadam da RedHatu neće pasti nešto slično na pamet.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Upravo instalirao 11.04 u VirtualBox. Unity radi sa GuestAdditions i uz uključeno 3D ubrzanje grafike.., ali presporo. Već sam ga koristio na Netbook ediciji, pa mi nije stran. Tamo možda ima više smisla zbog manjeg ekrana. Ovako, preferiram čist,
spartanski Gnome.
Ne probah još trojku, ako bude nestabilna kao npr. KDE 4 kad je prvi put izašao, neka dvojke.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.