Free Download Manager

Započeo holodoc, 28.12.2008, 13:10

prethodna tema - sledeća tema

holodoc

28.12.2008, 13:10 Poslednja Izmena: 28.12.2008, 13:14 od holodoc
Iskreno nisam neki poseban mass downloader (cogito ergo boom  :)) ni ne koristim često download managere ali tu i tamo moram da skinem pokoji set fajlova za koje bih realno morao ručno da pokrećem downloade.

Do sada sam uglavnom koristio FlashGet (http://www.flashget.com/en/download.htm) međutim kontroverza koja se godinama stvorila oko toga kako free verzija sadrži razne adware i spyware komponente se višestruko pokazala kao tačna a da ne pominjem činjenicu da sam malo detaljnijim istraživanjem i upoređivanjem (popriličnog broja) raznih proxy sakrivanja i redirekcija ukapirao da se radi o potpuno kineskom proizvodu koji pokušava da se plasira kao proizvod neke zapadno-evropske ili severno-američke kompanije. Bacite pogledn na DT Report (http://whois.domaintools.com/flashget.com)

Elem... Bilo mi je potrebno relativno malo vremena da FlashGet zamenim potpuno OpenSource i GPL licenciranom alternativom :)

Free Download Manager - http://www.freedownloadmanager.org/

Program poseduje jednostavno sve što bi čovek normalno očekivao od jednog download managera i mnogo mnogo više.

  • Obične i batch download liste - može veoma lako da se definišu višestruki downloadi i svakakvi zamislivi i nezamislivi download scenariji
  • Poseduje interfejs na srpskom jeziku - nije da mi nešto znači ali nekome hoće
  • Sadrži Flash video downloader i convertor- uz pomoć ovog modula možete da downloadujete flash video fajlove sa velikog broja sajtova i da automatski izvršute konverziju u željeni video ili audio format (avi, mp3 itd.)
  • Upload maneger - neka vrrsta FTP modula sa dodatnim opcijama
  • Scheduler - zakazivanje downloada, uploada itd.
  • Site Explorer - grafički prikaz integrisanog web spajdera koji brlja po sajtovima i prikazuje fajlove na koje naleti kao da ste u Internet Exploreru :)
  • Site Manager - sve lozinke i podešavanja pristupa na jednom mestu (super za one sa Rapidshare nalogom itd)
  • HTML Spider - omogućava skidanje kompletnih sajtova. Nešto slično kao Offline Explorer.
  • Torrent podrška - skidanje i seedovanje torrenta kao i kod bilo kog drugog klijenta
  • Integrisani sistem razmene mišljneja među korisnicima o nekom specifičnom fajlu - za svaki fajl koji downloadujete možete pre toga pogledati mišljenja drugih ljudi koji su eventualno ostavili neki komentar z apomenuti fajl tipa da li je maliciozan itd.

Sve u svemu radi se o jednom fenomenalnom po meni za sada možda i najboljem download manageru.

Pogledajte i screenshotove. Prvi je generalni pregled programa a drugi je HTML spider koji je upravo skinuo kompletnu osnovnu stranicu CSL-a ;)
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Takođe preporuka... Nego, nisam ni video da ima ovaj HTML Spider. :o Za download sajtova koristio sam HTTrack, ali očigledno da mi pored ovog featura ne treba =))
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

Manje više tata za "backupovanje" sajtova je MetaProducts-ov Offline Explorer koji ima zastrašujuće dobra podešavanja za skidanje dinamičkih sajtova :)

Međutim, i ovaj HTML spider veoma dobro odrađuje posao a pri tome je veoma jednostavan sa doduše mnogo manjim brojem opcija i mogućnosti.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Nikola

Citat: holodoc  28.12.2008, 22:12
Manje više tata za "backupovanje" sajtova je MetaProducts-ov Offline Explorer koji ima zastrašujuće dobra podešavanja za skidanje dinamičkih sajtova :)

Međutim, i ovaj HTML spider veoma dobro odrađuje posao a pri tome je veoma jednostavan sa doduše mnogo manjim brojem opcija i mogućnosti.

Offline Explorer sam koristio. Odličan softver. Mnogo dobar.
...and justice for all

holodoc

Citat: Nikola  28.12.2008, 22:48
Citat: holodoc  28.12.2008, 22:12
Manje više tata za "backupovanje" sajtova je MetaProducts-ov Offline Explorer koji ima zastrašujuće dobra podešavanja za skidanje dinamičkih sajtova :)

Međutim, i ovaj HTML spider veoma dobro odrađuje posao a pri tome je veoma jednostavan sa doduše mnogo manjim brojem opcija i mogućnosti.

Offline Explorer sam koristio. Odličan softver. Mnogo dobar.
Najlepše u celoj toj priči je što softver dolazi u varijanti sa 30 dana trial-a pa možeš za tih meces dana da vidiš da li ti leži ili ne. Ono po čemu je Offline stvarno dobar to je zbog njegovih filtera kojima može jako lepo da se dotera skidanje dinamičkih sajtova :) Mislim da po tom pitanju nisam video nijedan bolji program.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Zepi

Baš me zaintrigiralo da probam FREE DOWNLOAD MANAGER.

Moja preporuka zbog sve sto u njemu ima ali i jedna zamerka:
- pri download-u sa Internet download managerom sam imao veću brzinu, tj minimalan download na Telekomovom ADSL paketu 1024/768 mi je bio 116 kbps.
Sada ne mogu da ostvarim veći download od 106 kbps, nije ni bas zanemarljvo.

HTML Spider radi super.

holodoc

Citat: Zepi  29.12.2008, 14:06
Baš me zaintrigiralo da probam FREE DOWNLOAD MANAGER.

Moja preporuka zbog sve sto u njemu ima ali i jedna zamerka:
- pri download-u sa Internet download managerom sam imao veću brzinu, tj minimalan download na Telekomovom ADSL paketu 1024/768 mi je bio 116 kbps.
Sada ne mogu da ostvarim veći download od 106 kbps, nije ni bas zanemarljvo.

HTML Spider radi super.
Pre bih rekao da je razlika u brzini posledica skorašnjih promena na ADSL-u tj. padu kvaliteta konekcije zbog naglog povećanja potrebe korisnika za protokom. To je sasvim normalno. Brzine će se vremenom stabilizovati tako da verujem da FDM ipak nije razlog za razliku u brzini. E da.... Nemoj baš preterano da veruješ statistici download managera jer često nije baš tačna ;) Realnu brzinu možeš da izračunaš samo tako što ćeš da podeliš količinu podataka sa vremenom downloada.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

holodoc

E da... Nije mi jasno kako se ovoga nisam setio da napomenem :boodala: Razlog zbog kojeg je brzina u FDM-u nešto manja po defaultu jeste što FDM nudi mogućnost da download prebacite u tri moda brzine: Light, Medium i Heavy. U zavisnosti od toga koji je mod uključen različita je i opterećenost interneta od strane FDM-a. Kada hoćete da downloadujete a i da surfujete po netu Medium je sasvim okej. Kada hoćete kompletan net samo za FDM prebacite se u Heavy mod :) Moja greška što ovo odmah nisam napomenuo ali postalo mi malo čudno da se dosta ljudi žali kako download ne ide punom brzinom  >:D<
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php