Dani računarstva na Tehničkom fakultetu - Korak u novu deceniju

Započeo Siniša Ranđić, 03.04.2011, 23:58

prethodna tema - sledeća tema

Siniša Ranđić

Iza nas je ostalo 10 godina rada Laboratorije za računarsku tehniku, 13 godina studija računarstva i preko 120 diplomiranih studenata računarstva. To nas obavezuje da se potrudimo da napravimo novi iskorak kada je u pitanju istraživanje i obrazovanje u oblasti računarske tehnike na Tehničkom fakultetu.


Na stranicama ovog Foruma odvija se nekoliko diskusija o pitanjima vezanim za računarsku tehniku na našem fakultetu, ali ono o čemu želim da kažem nekoliko rečenica tiče se održavanja veze Fakulteta sa svojim bivšim studentima računarstva, ali i njihovom međusobnom povezivanju i saradnji. Kao početni korak u postizanju tog cilja najavljujem održavanje skupa pod radnim nazivom Dan računarstva Tehničkog fakulteta. Imajući u vidu obaveze svih potencijalnih učesnika ovog skupa smatrao sam da bi kraj maja bio pogodno vremensko razdoblje za susret bivših i sadašnjih studenata računarske tehnike i njihovih nastavnika.


Susret zakazujem za subotu 28. maj 2011. godine u 11 sati u Velikom amfitaeatru Tehničkog fakulteta. Ukoliko ima nekih drugih predloga ili smatrate da je ovaj termin odgovarajući molim sve zainteresovane da daju svoje predloge. Do kraja ovog meseca ja ću predložiti program skupa i predstaviti ga na Forumu. Takođe molim sve one koji bi želeli da učestvuju u ovoj manifestaciji da daju svoj doprinos i kroz predlog elemenata njenog programa.

Marko Аcović

Odlicna ideja i prilika da vidimo gde je ko, porazgovaramo, eventualno sklopimo medjusobnu saradnju. Cuo sam se sa nekim kolegama i vidim da su zainteresovani da prisustvuju okupljanju.

Trenutno, imao bih jedan predlog. Posto dosta ljudi koristi Facebook, mozda ne bi bilo lose da se ista vest objavi i na CSL stranici na Facebook-u.

Siniša Ranđić

Do zakazanog susreta ostalo je još mesec ipo dana što će zasigurno proleteti brzo. Imajući to u vidu trudim se da taj događaj ne dočekam nespreman. Da to ipak ne bude samo prost susret kolega razmišljao sam malo o službenom delu, koji bi skupu trebalo da obezbedi neophodnu ozbiljnost. Shodno tome imam ideju da nakon otvaranja skupa pozovem predstavnika rukovodstva Fakulteta da pozdravi skup. Nako toga program bi mogao da ima sledeći tok:

       
  • Podsećanje na dve decenije istraživanja u oblasti računarske tehnike i više od decenije nastave računarstva na Tehničkom fakultetu (Siniša Ranđić)
  • Tematsko izlaganje nekog od nastavnika sa Računarske tehnike
  • Iskustva u istraživačkom radu u oblasti računarstva u uslovima Laboratorije za računarsku tehniku (Uroš Pešović)
  • Izlaganje nekog od bivših saradnika Laboratorije na temu razlike i sličnosti rada na fakultetu i privredi
  • Izlaganje nekog od bivših diplomaca o iskustvima u studiranju na tehničkom fakultetu.
Ako neko ima predlog ili sugestiju u pogledu preliminarno izloženog programa službenog dela Dana računarstva molio bih da ga iznese, jer lično smatram da je veoma važno da ovaj službeni deo bude dobro osmišljen, jer će on da odredi dimenziju naše manifestacije.

Siniša Ranđić

Posle razgovora koji sam obavio sa prodekanom za naučno - istraživački rad Tehničkog fakulteta, prof. dr Brankom Jordović dobio sam "zeleno svetlo" za organizovanje Dana računarstva Tehničkog fakulteta u predviđenom terminu - 28. maja 2011. godine sa preliminarnim početkom u 11 sati.


Do kraja tekuće sedmice objaviću detaljan plan odvijanja ove manifestacije. U međuvremenu molim sve kolege koje prate Forum da ostale kolege koji mogu da budu zainteresovani za učešće na ovom skupu da ih upute na Forum Laboratorije za računarsku tehniku. Ja ću takođe narednih dana svim kolegama čije email adrese imam poslati zvaničan poziv sa programom održavanja Dana računarstva. Takođe bih zamolio kolege koji uoče da nekom od bivših studenata RT nije poslat poziv, tekst poziva koji su dobili proslede na adrese onih čije adrese imaju.

Marko Аcović

Upravo sam procitao na sajtu TFC da je subota 28.05. odredjena da bude radni dan (po rasporedu za ponedeljak). Treba videti da se termini predavanja/vezbi u velikom amfiteatru ne poklope sa nasim skupom. Zato mislim da bi bilo dobro da se isto obevestenje postavi i na sam sajt Tehnickog fakulteta.

marjan

I, kako prođe Dan računarstva?
Posećenost, opšti utisci, snimci (slike/video)?
Ima li nekih zaključaka?
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

Marko Аcović

Mogu da kazem da sam veoma zadovoljan odzivom ljudi na ovaj skup. Nadam se da ce ovo da preraste u redovna godisnja okupljanja i da ce se uspostaviti prava saradnja na relaciji fakultet - privreda. Sto se tice slika, iste su kod profesora Randjica. Snimaka ovaj put nije bilo, sto ne znaci da ih nece biti u buducnosti. :)

holodoc

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marina

Svidjela mi se ideja o organizovanju Dana racunarstva na TFC, pa sam dosla iako mi je bio radni dan u firmi. Pozitivni su utisci, s tim sto mislim da ce ovo, o cemu je bilo rijeci juce, opet da ostane izmedju nas i profesora Randjica. Predlazem da se sledeci put pozovu i ostali profesori, kako bi okupljanje imalo vise efekta. Da ljudi koji rade u struci, iznesu misljenje sta bi trebao da zna inzenjer racunarske tehnike po zavrsetku fakulteta. Nadlezni bi trebali to uzeti u obzir, jer do sada se vise paznje posvecivalo predmetima vezanim za energetiku, nego za racunarstvo.
U svakom slucaju nama je bilo lijepo juce  :bravo: , ali od toga sledece generacije nece imati nikakve koristi, ako rukovodstvo fakulteta ili ko je vec nadlezan, ne bude zainteresovan za promjene.

Marko Аcović

Koleginice, to je trebalo juce da izneses na skupu a ne samo prvi red da prica :).
Salu na stranu. Slazem se apsolutno sa tobom. Skupu je morao da prisustvuje neko iz rukovodstva kao i svi ljudi sa katedre za racunarsku tehniku. To je jedini nacin da fakultet primi povratnu informaciju od bivsih studenata i na taj nacin unapredi studije.

marina

Kolega, nisam mogla na red juce od tebe doci  :P. Salim se, naravno. Svejedno je ovdje ili tamo, vazno je da sledeci put razmislimo o tome i pozovemo nadlezne.
Da, skup mozemo da napravimo i cesce, zasto samo jednom godisnje... Sta mislite o tome?

maxogm

Vidim da vam je izgleda bilo zanimljivo.
Nadam se da sledece godine necu u to vreme biti na severnom polu :(

Marko Аcović

CitatDa, skup mozemo da napravimo i cesce, zasto samo jednom godisnje... Sta mislite o tome?

Naravno, nemam nista protiv, cak naprotiv. Ovo je bilo cisto da vidimo da li ima zaniteresovanih. Na sledecem okupljanju bismo mogli da preduzmemo konkretne korake.

holodoc

Citat: marko_gm  29.05.2011, 23:37
CitatDa, skup mozemo da napravimo i cesce, zasto samo jednom godisnje... Sta mislite o tome?

Naravno, nemam nista protiv, cak naprotiv. Ovo je bilo cisto da vidimo da li ima zaniteresovanih. Na sledecem okupljanju bismo mogli da preduzmemo konkretne korake.

Opa biće i konkretnih koraka?  :)>- Naravno pričaš o skupu zar ne?  :whistle2:
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

Mislio sam na skup koji za cilj ima poboljsanje studija na TFC (konkretno na smeru za racunarsku tehniku) kao i promociji i popularizaciji TFC-a. Na ovo sam mislio. Da neko ne shvati pogresno :)