Google+

Započeo holodoc, 05.07.2011, 04:21

prethodna tema - sledeća tema

holodoc

Ima li ovde zainteresovanih za Google+ pozivnice? :)

Našao danas malo vremena da ga istestiram i prvi utisci su... Pa recimo jako pozitivni :) Ne mogu čudom da se načudim koliko je Google dobro rešio pitanje privatnosti i kontrole deljenja nešto s čime Facebook mitiljavi već godinama :)

Ja sam već napravio par pozivnica ljudima za koje ovde sigurno znam da su zainteresovani ali ako ima još nekoga... Well... Vikajte se :D
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Hajde da i ja vidim to čudo :)
One request pending....
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

Citat: marjan  05.07.2011, 09:57
Hajde da i ja vidim to čudo :)
One request pending....

Jel na ovu email adresu iz profila?
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Eh, izgleda da nemam sreće...

CitatAlready invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

Citat: marjan  05.07.2011, 11:17
Eh, izgleda da nemam sreće...

CitatAlready invited? We've temporarily exceeded our capacity. Please try again soon.

Probaj malo kasnije. Ume ponekad da potraje jer je prava navala ljudi da što pre vide na šta to liči. U svakom slučaju proizvod deluje poprilično zaokruženo tako da verujem da će ovo uskoro da bude mnogo dostupnije.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Adis A.

Malopre sam pogledao par video zapisa sa youtube-a o Google+. Za sada mi se čini da je jednostavan i veoma funkcionalan.
Sačekaću da se faza testiranja završi, pa ću onda možda otvoriti nalog. S` obzirom da nemam facebook nalog, ovo će mi verovatno dobro doći.


marjan

Hehe, ali ovaj marketing sa pozivnicama je prava stvar.  :D
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.

holodoc

05.07.2011, 18:25 #9 Poslednja Izmena: 05.07.2011, 18:39 od holodoc
Evo par utisaka i slika sa lica mesta čisto da oni koji još nisu dobili propusnice vide kako sve to izgleda i funkcioniše.

Prva stvar koja je ovde očigledna je da će najveću prednost osetiti oni koji imaju Google nalog jer je stepen integracije sa svim servisima koje Google nudi fantastičan a može se očekivati da će biti samo još veći i bolji.

Naslovna stranica. Ne razlikuje se baš toliko od Facebooka ali sve je nekako bolje uklopljeno i pojednostavljeno. Sa leve strane se nalaze circle streamovi tj. izbor nekog od streama automatski pokazuje kompletnu interakciju ljudi koji se nalaze u krugovima koji mogu pristupiti tom streamu.



Fotke. Integracija Google Picasa web servisa. Ništa preterano novo osim što meni lično smeta što ni ovde nema opcije da se slike čuvaju u izvornom formatu već šta god da se uploaduje automatski biva konvertovano u JPG.



Galerija. Lep način prikaza galerija sa uploadovanim slikama zajedno sa opcijama komentarisanja, brzog pregleda, manipulacije slikama (sakriveno na desnom kliku) itd.



Profilska stranica. Neka vrsta ekvivalenta Wall-a na Facebooku ali sa mnogo većim stepenom kontrole deljenja sadržaja i pristupa.



Lični podaci. Jasno samo po sebi samo što je ova stranica karakteristična po tome da ne postvlja pitanja u tako standardnom formatu već su tu recimo stavke "sa čime želite da se pohvalite" itd.



+1s Svaki klik na onu malu +1 ikonicu automatski se evidentira u ličnom profilu.



Krugovi. Bukvalno najvažnija stavka u celoj aplikaciji. Najlakše bi ih bilo okarakterisati kao grupe nad kojima mogu da se definišu potpuno nezavisna prava i privilegije. Nešto što Facebooku nedostaje od samog početka. Naime na Facebooku postoje predefinisane grupe tipa Coworker, Family itd. ali ako je potreban neki veći stepen kontrole pravila su morala da se definišu nad pojedincima što je umelo da bude poprilično veliki smor (i još uvek jeste).

Kod krugova se jednostavno vrši Drag n Drop kontakata koji se vide pri vrhu i po potrebi kreiranjem novih ili uređivanjem postojećih krugova.



Backup podataka. Fina sekcija odakle mogu da se preuzmu svi podaci koji se integrišu u Google + (uključuje slike sa Picase, Buzz itd.)



Hangout opcija. Najkraće rečeno grupni video chat sa jasno zacrtanim pravilima definisanim u okviru prava i privilegija krugova. Ako vam se "četuje" sa familijom klik na jedno dugme i možete ih imati sve na okupu za par sekundi :) Zahteva GoogleTalk plugin naravno.



Sharing. Poprilično slično kao u slučaju Facebooka ali osećaj integracije i kontrole je daleko veći. Veoma jasno i precizno je moguće definisati koja grupa će videti deljeni post, da li ostali mogu da ga komentarišu, izmene postova itd. Po meni upravo ono što je nedostajalo Facebooku. YouTube i svi ostali servisi koji su u vlasništvu Google-a su jako dobro integirsani.

<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Adis A.

Odličan pregled Google+. :bravo:

Krugovi (Circles) su pravi pogodak!

holodoc

Ono što me za sada stvarno raduje je činjenica da ne mogu da pronađem bilo kakve informacije da će Google+ imati podršku za, izvinte me što psujem, debilske trovače bandwidtha tipa Farmville i gomile aplikacija koje se mogu naći na Facebook-u.

Koliko sam uspeo da se informišem postojaće samo podrška za 1+ dugme (koja doduše postoji i sada) i neka rudimentarna podrška za Google+ API koji će omogućavati lakšu integraciju sa 3rd party sajtovima.

S druge strane nalazim i za pozitivno to što solidan broj Facebook korisnika kuka kako po defaultu nije moguće postaviti da deljeni materijal bude automatski javno vidljiv (public) već je prilikom šerovanja obavezno da se eksplicitno izabere da li će post biti javan ili će ipak ići samo u neke od izabranih krugova :) Konačno da neko eksplicitno forsira sistem koji već u samom startu koliko-toliko štiti privatnost korisnika a ne klasična voajerska politika Facebooka koja u samom stratu liči na peep-show :D

Dakle za početak i više nego dobro.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Adis A.

Lično, meni ta opcija sa eksplicitnim navođenjem vidljivosti deljenog materijala odgovara. Ionako mi je privatnost u ovim mrežama primarna stvar. Zato i čekam da se završi faza testiranja, pa da otvorim nalog  :)

pseudobluz

Moze meni jedna pozivnica, da pogledam to malo? Hvala.

holodoc

Citat: pseudobluz  07.07.2011, 11:43
Moze meni jedna pozivnica, da pogledam to malo? Hvala.

Poslato. U zavisnosti od opterećenja Google će sam izabrati kad će aktivirati pristup tako da strpi se :) Par ljudi kojima sam poslao pozivnice su morali da čekaju i do dva-tri dana.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php