Mogućnost CHAT za članove FORUMA Laboratorije za računarsku tehniku

Započeo Siniša Ranđić, 23.11.2010, 23:35

prethodna tema - sledeća tema

Siniša Ranđić

Članovi FORUMA Laboratorije za računarsku tehniku mogu pristupanjem adresi http://csl.tfc.kg.ac.rs/chat da pristupe CHAT opciji. Ako se aktivni član u spisku vide pod imenom gosta moguće je da je problem u korišćenom browser - u. Zato treba probati sa korišćenjem drugog browser - a.

holodoc

Lejdiz(?) end džentlmen... Zbog ogromnog interesovanja članova za naš chat sistem rešili smo da ga uklopimo u okviru foruma da članovi ne bi morali da arče svoje miševe dodatnim klikom za prelazak na nezavistan chat =))

Sada chat možete naći pri dnu foruma (arčićete malo scroll točkić dok ne dođete do njega) na naslovnoj stranici foruma (http://csl.tfc.kg.ac.rs/forum). Sva pravila koja su važila za nezavisnu verziju važe i ovde s tim što koristim priliku da ponovim nekoliko pravila koja su važila u nezavisnoj verziji:


       
  • Za prikaz dostupnih komandi kucajte /help.
  • Ne ostavljajte privatne podatke u javnim sobama!
  • Za sve probleme sa chatom pomoć možete potražiti na forumu u ovoj temi.
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Zepi


Marko Аcović

Ja bih pre ovaj chat ubacio kao dodatni button u glavnom meniju (npr. izmedju Members i Logout ili vec gde je logicki ispravno). Ovako usporava ucitavanje glavne strane. Pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problem da se doda jos jedna stavka u meniju.

holodoc

Citat: marko_gm  17.12.2010, 15:47
Ja bih pre ovaj chat ubacio kao dodatni button u glavnom meniju (npr. izmedju Members i Logout ili vec gde je logicki ispravno). Ovako usporava ucitavanje glavne strane. Pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problem da se doda jos jedna stavka u meniju.
Pa sad usporenja definitivno ima u odnosu na naslovnu stranicu bez chata ali mislim da dodatne dve do tri sekunde za učitavanje pri prvoj poseti forumu na stranici kao što je forum Laboratorije i nije baš neki preveliki problem zar ne? ;) Mislim nije nikakav problem dodati i link u vrhu stranice ali bih izbegao velika čačkanja po template-u sve dok ne "izripi" SMF 2.0 Gold a i pravo da ti kažem čini mi se da je u ovoj situaciji koeficijent dobitka i uloženog truda znatno ispod nule :)

Evo ja sam sad na "throttle-ovanom" netu 768/128kbps analizirao performanse naslovne stranice foruma kada se učitava stranica iz keša i kada se radi forced-refresh. Razlika u vremenu učitavanja i u DevTool-su Chrome-a i u SpeedTracer-u je nekih 1.5-2 sekunde sa sve resursima čak pri forced refreshu :)

Učitavanje stranice iz keša (omakao mi se jedan XHR zahtev pa je to dodatna sekunda na konačno vreme :))


Forced refresh - CTRL + Reload - razlika sa sve resursima za forum-chat.php je oko 2 sekunde.


Speed Trace za stranicu iz keša


<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

Marko Аcović

I da nema usporenja, lepse je da bude kao zaseban link. Ne verujem da ce da utice na rad celog foruma. A i ko da ceka dok se oni smisle da izbace novi release :)

holodoc

Citat: marko_gm  17.12.2010, 17:40I da nema usporenja, lepse je da bude kao zaseban link. Ne verujem da ce da utice na rad celog foruma.
Neka ga za sada ovako jer ako dodam zaseban link gore (što je lakši deo posla) moram da napravim i zaseban template fajl samo za chat a to znači bitno menjanje core template fajlova u SMF-u. Mislim da niko neće prevremeno da ode na onaj svet ako bude morao na naslovnoj strani pri prvoj poseti da sačćeka još sekundu ili dve ;)
Citat: marko_gm  17.12.2010, 17:40A i ko da ceka dok se oni smisle da izbace novi release :)
Ne sekiraj se crvenih ticketa u bugtrackeru SMF-a je sve manje tako da možeš da očekuješ da ćemo SMF 2.0 Gold veoma brzo objaviti, najverovatnije tokom prvih par meseci 2011.  :>
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php