PHP

Započeo holodoc, 05.12.2009, 13:12

prethodna tema - sledeća tema

holodoc



Krajem oktobra ove godine u Kvebeku održana je konferencija na temu PHPa 5.3 i šta to tačno novo donosi i još važnije, šta više ne podržava :)

Materijal koji je korišćen na prezentaciji možete da preuzmete sa ove adrese (pdf, 1.3MB).

Nekoliko puta sam već to rekao ali ponoviću. Meni lično se sviđa što je konačno raskršćeno sa nekim "funkcionalnostima" koje su postojale u prethodim verzijama. To posebno važi za dva ubedljivo najveća kiksa u razvoju PHPa, magic_quotes i register_globals koje su donele toliko glavobolje i muka PHP developerima poslednjih nekoliko godina da je to prosto neverovatno. Obe su inače ubedljivo najveći pasivni krivci za lepljenje etikete PHP-u "nesigurne tehnologije". Pravi krivci su doduše developeri koji nisu predviđali šta sve manijakalnom umu može da padne na pamet da napadne aplikaciju  :D

Zatim, sviđa mi se što se konačno dodala podrška za (hm, kako li bi se to prevelo na srpski?  :I) namespace (imenski prostor  =))) funkcionalnost a ono što pre svega raduje je par novih ekstenzija od kojih bih izdvojio filetype. Po prvi put ekstenzija omogućava identifikaciju fajlova na osnovu čitanja zaglavlja aplikacija a ne čistim upoređivanjem MIME headera  <:-P

Komentari? Želje? Čestitke? :blush:
<?php
abstract class Ignorance extends Stupidity implements Unavoidable 
    private function 
__construct(){
        
parent::__destruct();
    }; 

// EOF -> life.php

marjan

Nisam neki PHP programer - uglavnom mogu da skrpim neki skript ako baaaš treba :blush:, ali mi je drago da se PHP polako ali sigurno okreće pravom OO stilu. Nije to baš lako - od "jezika" postati JEZIK  :D
Unix is user-friendly—it's just choosy about who its friends are.