Home » Naši u zemlji i inostranstvu

July 2024

Naši u zemlji i inostranstvu

Računarstvo je ušlo u treću deceniju postojanja kao studijski program na Fakultetu tehničkih nauka. U toku su pripreme za treću akreditaciju računarstva kao obrazovne delatnosti na sva tri nivoa studija. Sve vreme nastojalo se da se studentima ponudi što je moguće bolje obrazovanje. Obrazovanje koje će da im omogući lakše pozicioniranje u struci. Takođe, ulagan je napor da se na Fakultetu realizuje i naučno – istraživački rad u oblasti računarstva. Jer samo na taj način stvoriće se uslovi da i odgovarajuća obrazovna delatnost napreduje. Cilj je da aktivnosti na planu računarstva na Fakultetu tehničkih nauka bude usmerene ka školovanju kvalitetnih kadrova. Do sada je studije računarstva (računarsku tehniku i računarsko inženjerstvo) na Fakultetu završilo preko 350 studenata. Za sada ne postoji udruženje bivših studenata računarstva. međutim, pre četiri godine napravili smo WEB stranicu na kojoj bivši studenti mogu da se prijave i ostave osnovne podatke o svom sadašnjem profesionalnom statusu. Imajući u vidu predstojeći akreditacioni ciklus bilo bi dobro da preko Portala Laboratorije pokrenemo aktivnosti na predsatvljanju stručnih aktivnosti naših bivših studenata. Da vidimo gdu su naši u zemlji i inostranstvu.

Na taj način omogući će se bolja saradnja Fakulteta i Laboratorije sa bivšim studentima u najširem smislu. A sve sa ciljem da se u budućnosti dobiju bolji naučno – istraživački i obrazovni rezultati. Pri tome ne treba zaboraviti ni značaj promovisanja bivših studenata na popularisanje Fakulteta kao mesta za sticanje kvalitetnih znanja iz računarstva. Jer “naši u zemlji i inostranstvu” su deo velike zajedničke porodice.