Home » Blog » Da li smo u zabludi?

Da li smo u zabludi?

oktobar 2017.
P U S Č P S N
« sep
 1
2345678
9101112131415
23242526272829
3031

Kaže naš narod – „Što je brzo to je i kuso“. Da li moramo da, po ko zna koji put, to osetimo na vlastitoj koži, da bi shvatili da je to jedna velika istina. Bojim se da prosvetne vlasti, ali i cela vlast to pokušavaju da potvrde sa školovanjem stručnjaka u oblasti tzv. informacionih tehnologija. Bojim se da još niko u ovoj zemlji nije ni pokušao da na pravi način definiše ovaj pojam. Ali svima su puna usta tog pojma i svi očekuju da nam informacione tehnologije preko noći poprave sve ono što nismo uspeli u proteklih skoro tri decenije, tzv. tranzicije.

A mi sada hoćemo da povećamo upisne kvote za studije informacionih tehnologija, jer očekujemo da će nam to omnogućiti da stignemo zemlje koje su i ranije bile ispred nas, ali i one koje pored nas prođoše kao ona kornjača iz priče o „zecu i kornjači“. Niko se ne zapita imamo li i sada potreban broj kvalitetnih studenata za studije tih spasonosnih studija informacionih tehnologija. Ili samo sebi rasterujemo strah, ostajući i dalje u zabludi da ćemo jednim potezom pera sve rešiti.

Post a Comment